Najczęściej kupowane

Informacje

Promocje

Kołdra Bambu US-02

Nowy produkt

Kołdra  wykonana z włókien bambusa

Więcej szczegółów

120,00 zł brutto

Więcej informacji

Pokrowiec  bambus wypełnienie silikon

BAMBU – MOC TERMOREGULACJI
Ekskluzywna, ciepła i funkcjonalna kołdra wykonana z włókien bambusa, które posiadają zdolność wchłaniania potu. Sucha przez cały rok. W sezonie wiosenno letnim (ciepłe noce) włókna rozciągają się, dzięki czemu skóra intensywniej oddycha, a kołdra i poduszka pozostają suche, natomiast w sezonie jesienno-zimowym włókna kurczą się i zatrzymują ciepło ogrzewając ciało.

Z możliwością prania w temp. do 60°C

Bambus

Właściwości użytkowe kołdry z bambusa można zebrać w trzy najistotniejsze grupy:

Naturalne właściwości antybakteryjne Włókno bambusowe ma wyjątkowe właściwości antybakteryjne i perspirujące, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Według testów wykonanych przez Międzynarodowe Zrzeszenia Producentów Tekstylnych, nawet po 50 praniach włókno bambusowe zachowuje swoje antybakteryjne właściwości. 70% bakterii poddanych kontaktowi z dzianiną z bambusa obumiera. Co więcej, w odróżnieniu od chemicznych środków antybakteryjnych, bambus nie powoduje żadnych alergii.

Przyjazne dla środowiska Drzewa bambusowe, wykorzystywane przy produkcji włókna, są starannie wybierane spośród 3-4 letnich roślin z nieskażonych regionów Chin. Pochodzą z ekologicznych upraw, na których nie stosuje się pestycydów, ponieważ rzadko atakują je pasożyty. Proces produkcji jest w pełni bezpieczny dla środowiska, a efektem jego jest w 100% naturalne włókno, bez jakichkolwiek chemicznych dodatków.

Przepuszcza powietrze i reguluje temperaturę Dzięki swojej strukturze materiał wykonany z włókna bambusowego jest wyjątkowo przewiewny i oddycha czterokrotnie lepiej niż bawełna, a jednocześnie łatwo wchłania wilgoć. Dzieje się to za sprawą przekroju włókna, wypełnionego wieloma maleńkimi „mikro-dziurkami”. To dzięki tym właściwościom kołdra wykonana z włókna bambusowego ma zdolność absorpcji i odparowania nadmiaru wilgoci. W upalne lato dzianina bambusowa jest chłodniejsza od powietrza o 1-2 stopnie. Co więcej, materiał wykonany z włókna bambusowego chroni przed promieniami ultrafioletowymi.

Sylikon

Bardzo sprężyste, termicznie skręcane. Są rurkowate, silikonowe, spiralne. Cieszą się największą popularnością. To dlatego, że są lekkie i sprawiają, że kołdra jest puszysta i mięciutka. Ciało podczas snu oddycha. Te włókna przeciwdziałają również osadzaniu się kurzu.

Termin realizacji od 3 do 14 dni

W celu lepszej identyfikacji właściwości i cech wspólnych naszych kołder używamy następujących ikon: